Čo je 1e100.net a prečo mám k nemu otvorené porty TCP?

What Is 1e100 Net Why Do I Have Tcp Ports Open ItRiešenie:

Je to funkcia Google Safebrowsing v prehliadači Chrome.

Táto funkcia kontroluje weby a povie vám, či je táto stránka „Útočná stránka“sinni800: @MicTech, Google má všetky svoje vyhľadávacie servery v doméne 1e100. Viem, že je to neskoro, ale nie. Nevzťahuje sa IBA na bezpečné prehliadanie Google.
Tu je pravda. Google sleduje vás, mňa a všetkých!Mnoho služieb Google používa 1e100.net, ale to neznamená, že 1e100 je len pre služby, ktoré chcete mať. Napríklad sa používa funkcia bezpečného prehliadania Google (alebo by som mal povedať zlatonka) bez ohľadu na to, čo si vyberiete. Aj keď v chrome deaktivujete akúkoľvek možnosť, aby ste zabránili bezpečnému prehliadaniu, budete mať k 1e100.net stále veľa pripojení.

Pokúšal som sa zablokovať všetky pripojenia k serveru 1e100.net, ale neúspešne! Ak používate prehliadač Google Chrome alebo iný prehliadač Chrome (Comodo Dragon, Yandex Browser a tak ďalej), váš prehliadač BUDE odosielať adresu URL, ktorú navštevujete, spoločnosti Google. Aj keď Chrome poviete, aby to nerobil!

Môžete to potvrdiť týmito krokmi:  1. Stiahnite si a nainštalujte Comodo Dragon (na otestovanie akéhokoľvek prehliadača založeného na prehliadači Chrome to urobte, samozrejme, robí to aj prehliadač Google Chrome).
  2. Zrušte začiarknutie všetkých políčok v časti Ochrana osobných údajov na karte Nastavenie.
  3. Zmeniť predvolený vyhľadávací nástroj pre všeobecné pole (môžete použiť duckduckgo alebo niečo iné).
  4. Zadajte URL do panela s adresou a chrome ihneď informujte 1e100.net o URL, ktoré sa chystáte navštíviť!

Tu je snímka obrazovky z Comodo Killswitch potom, čo som urobil tieto kroky:

Nielen to, GoogleUpdate.exe sa spustí a odošle ďalšie informácie AJ KEĎ chrome je zatvorený a služba GoogleUpdate je VYPNUTÁ!

Použil som Comodo Firewall blok 1e100.net a hádajte čo, Chrome stále nájde spôsob, ako otvoriť pripojenie a odoslať údaje na 1e100.net! Dokonca to prešlo aj cez firewall. Neviem ako, ale robí to! potom som zistil, že Chrome používa na prístup k službám 1e100.net adresy IP, nie názov domény! Je to šikovný spôsob, ako sa dostať cez brány firewall. Pretože na 1e100.net existuje obrovský počet IP adries, je nemožné ho zablokovať pomocou IP adries. Na druhej strane, takže ostatné služby používajú aj 1e100.net, čo spôsobuje, že blokovanie 1e100.net vedie k zablokovaniu niektorých služieb Google (mapy, gmail atď.).

Google začal s heslom „Nebuď zlý“, ale ja hovorím: „Nebuď zlý, hovorí diabol“.

Ako prehliadač odporúčam používať Firefox (samozrejme aj naďalej budete musieť vo Firefoxe zakázať bezpečné prehliadanie) a prestať používať produkty Google. Viem, že je to bolestivá skúsenosť, ale bolo to nevyhnutné!


Z pomocníka Google:

1e100.net je názov domény vo vlastníctve spoločnosti Google, ktorá sa používa na identifikáciu serverov v našej sieti.

Podľa štandardnej priemyselnej praxe zabezpečujeme, aby každá adresa IP mala zodpovedajúci názov hostiteľa. V októbri 2009 sme začali používať jeden názov domény na identifikáciu našich serverov vo všetkých produktoch Google, a nie používať rôzne domény produktov, ako sú youtube.com, blogger.com a google.com. Urobili sme to z dvoch dôvodov: po prvé, aby boli veci jednoduchšie, a za druhé, proaktívne zlepšiť bezpečnosť ochranou pred potenciálnymi hrozbami, ako sú napríklad skriptovacie útoky medzi servermi.

Väčšina typických používateľov internetu 1e100.net nikdy neuvidí, ale pre každý prípad sme vybrali názov Googley (1e100 je vedecká notácia pre 1 googol).