mysql workbench kernelbase.dll_MySQL Workbench prestal fungovať Názov chyby: Kód výnimky KERNELBASE.dll: 0xe0434352 Program sa nedá spustiť normálne ...

Mysql Workbench KernelbasePri hľadaní takýchto titulov verím, že ste tiež zúfalí.

S týmto problémom som sa stretol, keď som sa učil MySQL. Rozmýšľal som nad tým, aká krásna je grafika, a hneď ako som ju nainštaloval, narazil som na tento problém.Na tento článok sa vzťahujú aj iné situácie, keď sa hlásia rovnaké chybové hlásenia, nie nevyhnutne Workbench.Verzia, ktorú som nainštaloval, nie je dôležitá. Verím, že s určitou verziou to nie je problém. Najskôr uveďte:Po preinštalovaní alebo aktualizácii balíka Visual Studio, runtime prostredia .Net alebo iného runtime prostredia, odinštalovaní a preinštalovaní a bezvýslednej zmene verzie sa na vás budú vzťahovať nasledujúce riešenia.

Dlhé a zbytočné varovanie, ak to chcete rýchlo vyriešiť, obráťte sa prosím dnu.

Opatrní priatelia si môžu stále pamätať, že pri inštalácii súčastí podporujúcich MySQL sa vyskytli viac či menej menšie problémy: napríklad určitú súčasť nebolo možné nainštalovať, zlyhať atď. Ak nie sú problémy a nevyskakujú žiadne dialógové okná, ďalšie riešenie nemusí byť pre vás vhodné.Ak máte dobrú pamäť, môže sa v tom čase zobraziť také dialógové okno, ktoré nemá vplyv na inštaláciu:

99020c000b467b17e3fe9c72cfcffcb9.png

Ak si nepamätáte, môžete Workbench odinštalovať a nainštalovať znova. Postup je nasledovný:

76e426a14e9a26829e9554271e01a459.png

Toto je správca, najskôr odinštalujte:

1bead14e83c3a1c8f28df53b829872ee.png

Potom nainštalujte:

041a96ee1a7d555adbd53b4d3e8c6e6e.png

Bez ohľadu na to, či máte dané chybové okno alebo nie, inštaláciu dokončíte úspešne:

bdf8f22a336f8bafc47c7febd7b087a3.png

Pokiaľ je toto všetko hotové a nikdy ste nevideli chybové pole, opustite túto stránku a pokračujte v skúmaní. Ak je táto chyba skutočne nahlásená, zostaňte a preskúmajte so mnou.

V prvom rade sa v dialógovom okne hovorí, že aplikáciu python.exe nie je možné spustiť normálne (0xc000007b)

Niektorí priatelia to môžu vidieť: „Och, podporujte problémy životného prostredia.“ Snap, kliknite myšou a odíďte, to nie je v poriadku.

Vlastne som nainštaloval takmer všetky verzie vývojového prostredia, problém je stále problém.

Je zbytočné, ak niekto aj naďalej predstiera, že je ich pár, s náhodou.

Ak sa chcete riadiť viničom, najskôr sa pozrite do inštalačného adresára Workbench.

996de17447c58582e6a39df699c3f6f2.png

Je zrejmé, že môžete vidieť spustiteľný súbor pythonu 27.

Iný priateľ „Oh, prostredie pythonu ...“ sa tiež mýli.

V skutočnosti v susednom priečinku neďaleko odtiaľto funguje py2.7, ktorý som nainštaloval už dávno, bez problémov veľmi dobre. 8511e37246eab151023f8156f44291f2.png

Začal som teda skúšať prvýkrát (tento článok bol písaný počas celého živého vysielania a ak by som urobil chybu, tak by som to napísal). V prípade zálohy som skopíroval súbor WB python do py27 Gen Zhengmiaohong’s py27. Vďaka tomu sa na začiatku objavil známy dialóg. rám. Ďalšie bizarné veci ešte len prídu, dve informácie o python.dll:

ccb35dc00349757c7e124f02760fa4d4.png

Nemožno povedať, že je ===, aspoň je to==. To znamená, že obe sú klasickou verziou 2.7.6, takže mám šťastie.

Vezmite si teda tento spustiteľný súbor (myslím, že je to dočasné riešenie, nie trvalé vyliečenie). Skopírujte ortodoxné súbory z py27 zálohované do adresára WB. Aha, zabudol som povedať, 0,5 kB v adresári WB.

Výsledok je celkom dobrý (neponáhľajte sa so zatvorením stránky): e323b3ae41e743701226de062d8cd098.png

Veľmi dobré, touto perverznou atmosférou je nakazený aj môj rodný python27, niet čo povedať.

Teraz som opäť upadol do myslenia a objavil som zaujímavý jav:

Bez ohľadu na to, o aký python.exe sa jedná, ak ich skopírujete, spustíte ich kdekoľvek v koreňovom adresári, nahlási vyššie uvedenú chybu. A toto je určite hlavná príčina pádu, keď je otvorený Workbench.

Inými slovami, nedostatok súboru alebo niektorých súborov je prekliatím chyby.

Táto výzva tiež hovorí: „Na prevádzku nie je potrebných dostatok súborov.“

Dobrou správou je, že tieto dva pytóny sú rovnakej verzie, ale dá sa použiť natívna.

Dôkaz: Chýba určite operačné prostredie py27, ale py27 sa v tejto verzii WB skutočne používa.

Mal som teda odvážny nápad (samozrejme, že to nie je správne, je mi to jedno, dovoľte mi najskôr otvoriť WB):

Pretože je tu sprievodca inštaláciou MySQL, sme si istí, že môžeme preinštalovať po preinštalovaní. Takže som jednoducho použil pôvodný python2.7.6 na úplné pokrytie koreňového adresára WB.

Niesom hlúpy. Týmto sa problém určite nevyrieši úplne. Upravený súbor .exe musí pridať nejaký materiál.

Dovoľte mi však šťastie (pre pohodlie som skopíroval kópiu WB):

140d5adaff1687bb2caac971b3187282.png

Je potrebné venovať osobitnú pozornosť jednoduchému a hrubému kopírovaniu a vkladaniu potvrdzujúcej pilulky. Súbory pythonu tu už nie sú, s výnimkou niekoľkých súborov v koreňovom adresári, spustiteľných súborov a DLL. V koreňovom adresári je ďalší súbor s názvom python a obsah a štruktúra sa po otvorení líšia. Preto musíte šikovne kopírovať a vkladať.

V koreňovom adresári, ak ho máte priamo, môžete ho zmeniť, ak ho nemáte (celkovo nahraďte dva, jeden je spustiteľný a druhý je rovnaká dll. Myslím, že to nie je dobrá vec) ~ ďalšie adresáre, ak sa pozriete na zmeny, môžete ich prepísať, nahradiť, zlúčiť.

Dva priečinky, DLL a lib, nahradia obsah takto:

pyexpat.pyd má menší natívny súbor

natívny súbor select.pyd je malý

…… Viac ako 200 súborov

Stránky sa spojili, veľmi pokojne, bez prepisovania. Ostatné súbory sa nenašli voľným okom a štruktúra by tam nebola. Vyskúšajte to raz (pomocou .exe súboru WB): Nedá sa spustiť! Rovnaký problém!

ALE! Nahradený natívnym .exe, ale bežal zázračne!

WB je však stále mŕtvy. Je to však aspoň proces skúmania.

To tiež odráža problém: python vo WB sa javí ako hlupák a nevie, aké prostredie chce.

Naďalej sa sústreďte na problém:

Bez tohto súboru KERNELBASE.dll je to zvyčajne porucha konfiguračného súboru. Naučte sa konfiguračný súbor WB:

MySQLWorkbench.exe.config a WBControls.dll.config

Obsah vo vnútri je úplne rovnaký

Potom skúste

Je zbytočné sa meniť

Myslím, že by nemal byť problém, ak si nejaký nainštalujete sami:

Stiahol som si teda inštalačný balík oficiálneho webu (vlastne som vám klamal, stiahol som si ho skôr a bolo to zbytočné), nepoviem, kde je oficiálny web.

Preinštaloval sa do zodpovedajúceho adresára a potom sa problém vyriešil, hm.

Myšlienka: Tento problém je predurčený na to, aby bol problémom s konfiguráciou cesty. Problém nie je obmedzený iba na konfiguráciu pythonu. Všetky súbory a programy, ktoré môžu byť zapojené, „nevedia, kde sú“, čo vedie k nemožnosti odkazu na správne vývojové prostredie. Súbor nenájdený'. Ďalšou štúdiou musí byť to, že inštalátor počas inštalácie neprešiel správnou cestou k programu, ale prešiel nejakým spôsobom nevhodným. V konečnej analýze musí byť to, že program WB nemal správnu odozvu na tento režim nainštalovaný inštalačným programom vyššej úrovne, keď bol napísaný, čo viedlo k chybe konečnej konfigurácie.

Popremýšľajte o tom takto: Je možné, aby si WB nainštalovaný s inštalátorom myslel, že sa nachádzate na diskoch „D Disk“, „U Disk“, „DVD“ a „UFO“, takže sa nebude vyjadrovať správnym spôsobom . Žiadosť (občas si myslite, že v jednotke D môžete uspieť). Tento problém sa nazýva aj 0xe0434352, vďaka čomu si môžu ľudia mylne myslieť, že vývojové prostredie nie je správne nakonfigurované.

Outlook: Ako bežný používateľ sa nemôžem ponáhľať do koreňového adresára, aby som roztrhol zdrojový kód. (Nie je to tak, že by každý mohol roztrhnúť súbor exe a jednoducho ho zmeniť, však?), A v adresári je toľko odkazov, veľké aj malé prostredia, že je nereálne chcieť si to prejsť znova. Múdry krok je teda v tom, že vývojári WB upgradujú konfiguračný kód a ako užívateľ by mali múdro obísť inštalačný program a nechať WB použiť jeho malý inštalačný program na správnu inštaláciu v nezávislej podobe. Spôsob jeho získania môže byť z oficiálnych webových stránok alebo ručne vstúpiť do adresára veľkého inštalátora a ísť dole (hao).

Zhrnutie jednej vety: Prejdite na oficiálnu webovú stránku, stiahnite si najnovšiu verziu súboru msi a zakryte ju pôvodným adresárom. Na opätovnú inštaláciu nepoužívajte inštalátor dodávaný s MySQL. Je to zbytočné.

Napíšte priateľom, ktorí nahlásia chyby v inom softvéri alebo programe: Toto je chyba generovaná počas inštalácie (presunu). Záverom je, že konfiguračný súbor nie je nastavený správne, čo znemožňuje program presnú lokalizáciu. Riešenie, použite iné spôsoby inštalácie (nie mechanizovanú reinštaláciu a reštart), zmeňte verziu alebo inštalátor. Ak sa pohybujete alebo dokonca pohybujete naprieč strojmi, musíte čo najviac zaistiť konzistenciu prostredia, napríklad inštalačný adresár vývojového prostredia a samotný adresár programu po presune. Dobrým riešením je tiež ručné trhanie konfiguračného súboru, ak sa jedná o váš vlastný program, odporúča sa tak urobiť.