Ako používať správcu videí YouTube

How Use Youtube Video ManagerYouTube Štúdio pre autorov môže byť trochu ťažké sa v nich orientovať, ale v ponukách a kartách je ukrytých veľa funkcií, ktoré by sa vám mohli hodiť ako tvorca obsahu.

YouTube Štúdio pre autorov Môže byť ťažké sa v nich orientovať, ale v ponukách a kartách sa skrýva veľa funkcií, ktoré môžu byť užitočné pre tvorcov obsahu.Stránka s prehľadom kanála(Stránka Prehľad kanála)

Na Videá stránke nájdete prehľad všetkých vašich nahraných súborov. Odtiaľto môžete skontrolovať počty zhliadnutí, zistiť, ktoré videá sa demonetizovali (v súčasnosti je to na YouTube bežné), a získať rýchly prístup na karty úprav každého videa. To isté môžete dosiahnuť iba na stránke svojho kanála. Ak chcete odtiaľ upraviť konkrétne video, musíte na video kliknúť a potom kliknúť na príkaz Upraviť. Ak to urobíte na stránke Videá, ušetrí vám to kliknutie.v video ' Na stránke nájdete prehľad všetkého nahraného obsahu. Tu môžete skontrolovať počet zhliadnutí, zistiť, ktoré videá boli zbavené speňaženia (v súčasnosti je na YouTube veľmi bežné), a môžete rýchlo prejsť na kartu úprav každého videa. Rovnaký cieľ môžete dosiahnuť iba na stránke kanála. Ak však chcete na tejto stránke upraviť konkrétne video, musíte na video najskôr kliknúť a potom kliknúť na položku Upraviť. Ak to urobíte na stránke „Video“, ušetrí vám to čas kliknutia.V rozbaľovacej ponuke pre každé video získate rýchly prístup ku všetkým funkciám úprav, ktoré YouTube ponúka.

V rozbaľovacej ponuke pre každé video môžete rýchlo získať prístup k všetkým funkciám úprav, ktoré musí YouTube poskytovať.

Odtiaľ môžete upravovať anotácie, karty a záverečnú obrazovku svojho videa, sťahovať video z YouTube alebo dokonca mazať.Tu môžete upravovať komentáre, karty a záverečnú obrazovku, ako aj sťahovať video z YouTube alebo ho dokonca mazať.

Kliknutím na „Informácie a nastavenia“ (alebo iba na „Upraviť“) sa dostanete na stránku s hlavnými nastaveniami videa.

Kliknutím na „Informácie a nastavenia“ (alebo iba na „Upraviť“) otvoríte hlavnú stránku nastavení videa.

Odtiaľto môžete urobiť veľa. Najužitočnejšie funkcie mimo úpravy názvu a popisu sú na karte „Rozšírené nastavenia“. Môžete vypnúť alebo zmeniť zoradenie komentárov, zmeniť kategóriu a podkategóriu videa (ak tvoríte herné videá, mali by ste sem umiestniť názov hry) a zakázať vkladanie na iné weby.

Môžete tu robiť veľa vecí. Okrem úpravy názvu a popisu je najužitočnejšia funkcia na karte „Pokročilé nastavenia“. Môžete vypnúť alebo zmeniť poradie komentárov, zmeniť kategóriu a podkategóriu videa (ak chcete vytvoriť videohru, mali by ste sem umiestniť názov hry) a zakázať vkladanie na iné webové stránky.

Môžete tiež zmeniť miniatúru s ukážkami miniatúr v hornej časti alebo nahrať vlastnú. Miniatúry YouTube sú 1 280 × 720 alebo 720p.

Môžete tiež zmeniť miniatúru pomocou ukážky miniatúry v hornej časti alebo nahrať svoju vlastnú miniatúru. Miniatúry YouTube sú 1 280 × 720 alebo 720p.

Karty(Karty)

Ak chcete, môžete v pravom hornom rohu umiestniť nejaké informácie, napríklad odkaz na iné video, kanál alebo odkaz. Tieto karty sú užitočné, keď spomeniete niečo vo videu a potrebujete uviesť odkaz.

V prípade potreby môžete do pravého horného rohu umiestniť niektoré informácie, napríklad odkaz na iné video, kanál alebo odkaz. Tieto karty sú veľmi užitočné, keď niečo spomeniete vo videu a potrebujete uviesť odkaz.

Anotácia záverečnej obrazovky(Poznámky k záverečnej obrazovke)

Mnoho ľudí zabúda, že môžu vytvárať anotácie na záverečnej obrazovke. Videá, ktoré sa zobrazia na konci toho vášho, môžete prispôsobiť. To pomáha ľuďom sledovať váš obsah aj po dokončení jedného videa.

Mnoho ľudí zabúda, že môžu vytvoriť konečnú anotáciu obrazovky. Môžete prispôsobiť video, ktoré sa zobrazí na konci videa, čo pomáha ľuďom pokračovať v sledovaní vášho obsahu po dokončení videa.

Prvky môžete pridať manuálne alebo ich importovať z iného videa.

Prvky môžete pridať manuálne alebo ich importovať z iných videí.

Môžete pridať tlačidlo prihlásenia na odber do stredu obrazovky, pochváliť sa svojím najnovším nahraním, konkrétnym videom alebo zoznamom skladieb alebo jednoducho nechať YouTube vybrať si z vášho kanála. Nech urobíte čokoľvek, je to lepšie, ako nechať prázdne.

Môžete pridať tlačidlo prihlásenia na odber v strede obrazovky, aby ste zobrazili najnovší nahraný obsah, konkrétne videá alebo zoznamy videí, alebo si jednoducho nechať YouTube vybrať z vášho kanála. Nech urobíte čokoľvek, je to lepšie ako nič.

Keďže sa táto obrazovka zobrazuje v posledných niekoľkých sekundách vášho skutočného videa, väčšina používateľov youtuberov to integruje do svojich výstupov. Keď už máte šablónu, ktorá sa vám páči, môžete okolo nej navrhnúť výstupok, aby ste vytvorili pekné výsledné obrazovky.

Pretože sa táto obrazovka zobrazí v posledných niekoľkých sekundách vášho skutočného videa, väčšina používateľov služby YouTube ho integruje do svojej relácie. Keď už máte šablónu, ktorá sa vám páči, môžete okolo seba navrhnúť vzhľad, ktorý vám umožní vytvoriť chladné terminálové obrazovky.

Obrázok: PixieMe / Shutterstock

Zdroj obrázku: PixieMe / Shutterstock

Preložené z: https://www.howtogeek.com/364767/how-to-use-the-youtube-video-manager/