Ako nainštalovať Hyper Terminal v Ubuntu 20.04?

How Install Hyper Terminal Ubuntu 20Všetky distribúcie Ubuntu majú mnoho rôznych rozhraní príkazového riadku (CLI), ktoré môžete použiť podľa svojich potrieb. Hyper Terminal je terminál určený pre operačné systémy (OS) Linux, Mac a Windows. Tento terminál je napísaný v jazykoch HTML, CSS a JavaScript, vďaka čomu je univerzálnejší a ľahšie použiteľný. Hyper Terminal vám navyše poskytuje celý rad rôznych možností prispôsobenia, a preto ho väčšina používateľov uprednostňuje. Preto vám tento článok ukáže, ako nainštalovať Hyper Terminal v Ubuntu 20.04.
Ak chcete nainštalovať Hyper Terminal v Ubuntu 20.04, postupujte nasledovne:
1. Vyhľadajte a navštívte oficiálnu webovú stránku Hyper Terminal v prehliadači. Na prihlasovacej stránke oficiálneho webu Hyper Terminal posuňte zobrazenie nadol do sekcie Inštalácia a potom kliknite na tlačidlo inštalácie vedľa inštalačného balíka Debianu, ako je uvedené nižšie:
obrázok

2. V dialógovom okne, ktoré sa zobrazí na obrazovke, vyberte možnosť „Uložiť súbor“ a potom kliknutím na tlačidlo „OK“ potvrďte stiahnutie, ako je to znázornené na nasledujúcom obrázku:
obrázok3. V závislosti od rýchlosti internetu môže dokončenie sťahovania chvíľu trvať. Po dokončení sťahovania zatvorte prehliadač a kliknite na karte „Činnosti“ na pracovnej ploche. Potom do zobrazeného vyhľadávacieho panela zadajte výraz „terminál“ a kliknutím na výsledok vyhľadávania otvorte okno terminálu.
4. Pred inštaláciou akýchkoľvek nových softvérových balíkov sa dôrazne odporúča aktualizovať systém. Ak chcete aktualizovať systém, zadajte do terminálu nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:
sudo apt-get aktualizácia
Tento príkaz pripraví váš systém na inštaláciu akýchkoľvek nových balíkov alebo rozhraní API.
5. Po dokončení aktualizácie systému prejdite do adresára „download“, zadajte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:
cd ~ / Súbory na stiahnutie
Spustením tohto príkazu sa zmení aktuálny pracovný adresár na adresár na stiahnutie súboru „Downloads“.
6. Teraz sa musíte ubezpečiť, že program HyperTerminal bol skutočne stiahnutý do vášho systému, to znamená, že je umiestnený v adresári „download“. Ak chcete skontrolovať, či k tomu dôjde, zadajte do terminálu nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:
ls –lh
Tento príkaz uvádza všetok obsah adresára Stiahnuté súbory.
7. Ak bolo HyperTerminal úspešne stiahnuté, zobrazí sa v obsahu adresára na stiahnutie súboru „Downloads“, ako je uvedené nižšie:
obrázok

8. Prípadne môžete manuálne prejsť do adresára sťahovaných súborov „Downloads“ a skontrolovať, či bol program HyperTerminal stiahnutý. Po potvrdení, že program HyperTerminal bol úspešne stiahnutý, si ho budete musieť nainštalovať. Ak chcete nainštalovať HyperTerminal do systému, zadajte do terminálu nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:
sudo apt install ./hyper_3.0.2_amd64.deb
Tento príkaz bude nejaký čas trvať, pretože bude zodpovedný za vyriešenie všetkých závislostí a inštaláciu všetkých čiastkových balíkov potrebných na správne fungovanie Hyper Terminal.
9. Po dokončení inštalácie skontrolujte, či bol program HyperTerminal v systéme úspešne nainštalovaný. Urobíte to tak, že zatvoríte bežný terminál a kliknete na karte „Činnosť“ na pracovnej ploche. Potom do zobrazeného vyhľadávacieho panela zadajte výraz „hyper“ a potom kliknite na výsledok vyhľadávania, ako je znázornené na nasledujúcom obrázku:
obrázok

10. Ak bol program HyperTerminal úspešne nainštalovaný, okamžite sa zobrazí na obrazovke:
Pomocou vyššie uvedenej metódy môžete Hyper Terminal ľahko a pohodlne stiahnuť a nainštalovať v Ubuntu 20.04. Použitím všetkých možností prispôsobenia dostupných v tomto termináli môžete urobiť skúsenosť s používaním rozhrania príkazového riadku zaujímavejšou. Kroky popísané v tomto článku boli testované a dajú sa použiť v systéme Ubuntu 20.04. Okrem toho sú tieto kroky pomerne jednoduché a ľahko implementovateľné a na ich vykonávanie nie je potrebné tráviť veľa času. Podľa týchto jednoduchých krokov môžete Hyper Terminal nainštalovať do Ubuntu 20.04 za pár minút.
Prepojenie A5 https://www.a5idc.net/