HMC624 schéma zapojenia DPS s návrhom zdieľania

Hmc624 Circuit Diagram Pcb Design Sharing Experience[Predhovor]

Ahoj, ahoj ~ Titan dnes hovorí všetkým o zoslabovači. V minulosti sa v minulom blogu zdálo, že Titan hovoril aj o zoslabovači - PE4302, výrobkoch spoločnosti Peregrine, o aký model ide dnes? Je ním model HMC624, ktorý vyrába slávna spoločnosť Hittite. Dôvod, prečo sa tento model dnes hovorí, je ten, že sa tento model podobá modelu PE4302. Krokovanie je 0,5 dB a maximum je 31,5 dB, obe sú tiež 6. Pokiaľ ide o šírku pásma, HMC624 má malú výhodu, ktorá môže dosiahnuť 6G, PE4302 môže dosiahnuť iba 4G pre napájanie, PE4302 podporuje iba 3,3V, spoločné napájanie je 3V a spoločný napájací zdroj HMC624 podporuje 3V a 5V. Oba typy sú 4X4mm QFN balíčky, ďalšie parametre je možné porovnať s údajovým listom. Všeobecne je výkon všetkých aspektov modelu HMC624 dominantnejší, ale z hľadiska pomeru cena / výkon je produkt PE4302 ekonomickejší. Pokiaľ ide o útlmové články, prirodzene vám napadne regulovateľný zosilňovač zosilnenia (VGA). Niektoré elektronické súťaže často zahŕňajú problémy spojené so zosilňovacími zosilňovačmi, ako napríklad poskytnutie určitej šírky pásma -3 dB, aký veľký zisk je možné ovládať atď. Pri navrhovaní problému je možné náš návrh implementovať s pevným zosilňovačom + zariadením VGA alebo s pevný zosilňovač + útlm. Ktoré riešenie je lepšie? V takom prípade vám odporúčame použiť zoslabovač. Najdôležitejším dôvodom je, že VGA je ťažké dosiahnuť veľkú šírku pásma kvôli vlastnostiam zariadenia a útlmový člen môže ľahko dosiahnuť šírku pásma G. Mimochodom, vysokofrekvenčné zosilňovače Hittite sú veľmi silné. Ak potrebujete zvoliť typ, môžete sa obrátiť na referenciu (teraz ju získala spoločnosť ADI, ich modely nájdete priamo na webovej stránke ADI). Bližšie k domovu, poďme sa baviť o niektorých dizajnových bodoch modelu HMC624.

[Návrh hardvérového obvodu]

Nasleduje schematický diagram a PCB HMC624 ako celku. Na schéme môžete vidieť podrobné body návrhu. Dúfam, že si každý môže pri navrhovaní osvojiť dobré návyky, aby si ľudia mohli neskôr prečítať obrázky. Je k dispozícii v balíku 3D, ktorý zodpovedá konštrukčnému návrhu.
obrázok
obrázok

1, obvod čipu. Táto časť vzoru môže odkazovať na technický list. Upozorňujeme, že keď sa vezmú kondenzátory vstupného a výstupného signálu, minimálna hodnota kapacity sa vypočíta podľa maximálnej šírky pásma konštrukcie, aby sa zabezpečilo, že signál nebude oslabený po prechode cez oneskorenie kondenzátora. Príliš malý spôsobí nízku kmitočtový signál veľmi tlmí) hodnota vylúčenia dátovej komunikácie nie je príliš veľká, odporúča sa brať hodnoty medzi 33R a 100R, podstatný je veľký jeden malý filtračný kondenzátor pri napájaní.
obrázok

2, časť rozhrania. Titan tu používa prepínač DIP na výber režimu manuálneho / programového ovládania. Keď je P / S nízky LE je vysoký, tentoraz ide o režim paralelného riadenia a kombináciou DIP prepínačov sa dá dosiahnuť požadovaný režim. Amplitúda zoslabenia, ak používate programové riadenie, rezistor R4 nemožno spájkovať. V tejto chvíli je P / S vysoký, keď je LE nízky. Veľmi pohodlné, môžete sa na to odvolať.
obrázok

3. Napájacia časť. Rozsah šírky pásma HMC624 je pomerne široký. Čím vyššia je frekvencia, tým je citlivejšia na hluk napájacieho zdroja. Preto sa odporúča používať zdroj napájania s nízkym šumom. Titán je tu vyhradený RF napájací zdroj TI LP5900, hlučnosť je veľmi nízka, odporúča sa. Toto periférne zariadenie je veľmi jednoduché, len dávajte pozor na podložku pod bruškom čipu musí byť uzemnená, nevešajte prívod energie, čip môže podporovať až 5V, titán a použitie zásuvky a kolíkovej lišty, ľahko sa ladia, môžete tiež odkazovať na indikáciu odporu obmedzujúceho prúd LED podľa požadovanej hodnoty zvárania.
obrázok

4, dizajn DPS. Celkové usporiadanie je navrhnuté podľa schematického diagramu. Je potrebné venovať pozornosť impedancii vstupných a výstupných signálov. Je potrebné simulovať 50Ω. Pomocou softvéru Si9000 môžete simulovať konkrétne parametre a hrúbku, medené a medziriadkové rozstupy a dosku. Titán tu simuluje hrúbku dosky 1,0, parametre FR4 ~
obrázok

Originálny text s PCB a schematické zdrojové súbory, iba na informačné účely:
http://www.jh-tec.cn/archives/4634