desktop.ini two_Prečo sú na ploche Windows dva súbory desktop.ini?

Desktop Ini Two_why Are There Two Desktopdesktop.ini

desktop.ini dva

prečo-sú-dva-desktop-ini-súbory-na-windows-desktopoch-00

Ak ste niekedy mali vo svojom systéme Windows nastavené skryté systémové súbory, pravdepodobne ste si na svojej pracovnej ploche všimli dvojicu zodpovedajúcich súborov desktop.ini. Prečo sú dvaja? Dnešný príspevok Otázky a odpovede SuperUser obsahuje odpovede na zmätenú čitateľskú otázku.Ak ste nastavili zobrazovanie skrytých systémových súborov v systéme Windows, mohli ste si všimnúť dvojicu „zhodných“ súborov desktop.ini na ploche. Prečo sú dvaja? Dnešný príspevok „Super používateľské otázky a odpovede“ odpovedá na otázku zmäteného čitateľa.Dnešné zasadnutie Otázky a odpovede k nám prichádza s láskavým dovolením SuperUser - pododdielu Stack Exchange, komunitného zoskupenia webových stránok s otázkami a odpoveďami.Dnešnú reláciu „Otázky a odpovede“ poskytuje program SuperUser, ktorý je pobočkou Stack Exchange. Komunita je zoskupená podľa komunitných serverov otázok a odpovedí.

Problém(Otázka)

Čitateľ SuperUser Reza Mamun chce vedieť, prečo sú na pracovnej ploche systému Windows dva rovnako pomenované súbory desktop.ini:

Čítačka superužívateľov Reza Mamun chce vedieť, prečo sú na pracovnej ploche Windows dva súbory desktop.ini s rovnakým názvom:Pri pokuse o odstránenie jednej z týchto dvoch skratiek (súborov) sa zobrazí správa: Ak tento súbor odstránite, Windows alebo iný program už nemusí fungovať správne.

Keď som sa pokúsil odstrániť jednu z týchto dvoch skratiek (súborov), objavila sa správa: Ak tento súbor odstránim, Windows alebo iné programy už nemusia fungovať správne.

Nemyslím si, že je možné uchovať dva rovnako pomenované súbory v rovnakom adresári. Je to nejaký druh škodlivého softvéru alebo čokoľvek, čo by mohlo byť škodlivé pre môj počítač?

Myslím si, že je nemožné uchovať dva súbory s rovnakým názvom v rovnakom adresári. Je to nejaký druh škodlivého softvéru alebo čokoľvek, čo by mohlo byť škodlivé pre môj počítač?

Prečo sú na pracovnej ploche systému Windows dva rovnako pomenované súbory desktop.ini?

Prečo sú na pracovnej ploche Windows dva súbory desktop.ini s rovnakým názvom?

Odpoveď(Odpoveď)

Prispievateľ SuperUser Daniel B má pre nás odpoveď:

Prispievateľ superpoužívateľa Daniel B nám poskytol odpoveď:

Jeden z nich je v profile „Všetci používatelia“ (% PUBLIC% Desktop). Druhá je vo vašom profile (% USERPROFILE% Desktop). Oba sú to skryté systémové súbory. Ak chcete, aby zmizli, budete musieť nastaviť program Windows Explorer, aby ich skryl. Toto je tiež predvolené nastavenie.

Jeden z nich je v profile „Všetci používatelia“ (% PUBLIC% Desktop). Druhá je vo vašom profile (% USERPROFILE% Desktop). Všetko sú to skryté systémové súbory. Ak chcete, aby zmizli, musíte nastaviť program Windows Explorer, aby ich skryl. Toto je tiež predvolené nastavenie.

Nie je na tom nič založené na malware, je to úplne bežné správanie.

Neexistuje žiadny obsah založený na malvéri, čo je úplne bežné.

Predvolene obsahujú informácie o tom, kde získať ikonu a názov lokalizovaného priečinka. V bežných priečinkoch, kde je vo vlastnostiach karty k dispozícii karta „Prispôsobiť“, sú tieto nastavenia uložené aj v súboroch desktop.ini. Tu sú ďalšie (aj keď staré) informácie .

Predvolene obsahujú informácie o tom, kde získať ikony a názvy lokalizovaných priečinkov. Ak je vo všeobecných priečinkoch karta „Prispôsobené“ vo svojich vlastnostiach, tieto nastavenia sa uložia aj do súboru desktop.ini. Viac (aj keď veľmi starých) informácií tuMáte čo dodať k vysvetleniu? Zvuk vypnutý v komentároch. Chcete si prečítať viac odpovedí od iných používateľov technológie Stack Exchange, ktorí sú technicky zdatní? Celé diskusné vlákno nájdete tu .

Existuje nejaké ďalšie vysvetlenie? Znie to skvele v komentároch. Chcete získať viac odpovedí od ostatných používateľov, ktorí ovládajú Stack Exchange? Celé diskusné vlákno si môžete pozrieť tu

Preložené z: https://www.howtogeek.com/198704/why-are-there-two-desktop.ini-files-on-windows-desktops/

desktop.ini dva